Ve školním roce 2021/2022 8smička již počtvrté otevírá Večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou.

 

Tentokrát se podíváme na známá umělecká témata a oblíbené motivy umělců napříč dějinami umění. Budeme zkoumat jejich vývoj a pozici, jakou zaujímají tyto klasické náměty v moderním umění. Teoretické povídání doplní i praktické ukázky z aktuálních 8smičkových výstav nebo ze stálé expozice 7+1: Byt sběratele. Pro všechny školáky jsou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy/knížky/výstavy. 

 

Vzhůru na cestu po uměleckých krajinách. Pojďte se toulat s námi! V diářích si můžete zakroužkovat všechny třetí čtvrtky v měsíci od září 2021 až do června 2022. Jako ve škole! Vynecháme pouze prosinec, protože lektoři tou dobou musí balit dárky. Délka jedné lekce je 90 min. Na jednotlivé lekce lze chodit zvlášť. Garanty kurzu jsou Natálie Brzoňová a Jan Peknik Kozák.

 

Natálie Brzoňová je absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín. Oba baví umění a nejvíc tato Večerní škola, kdy můžou svým nadšením nakazit i vás.

 

16. 9. Portrét
21. 10. Krajina
18. 11. Technologie
20. 1. Čtení
17. 2. Krása
17. 3. Ošklivost
21. 4. Víra
19. 5. Peníze
16. 6. Cesta