Ve školním roce 2019/2020 8smička již po druhé otevírá večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět o moderním a současném umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou. Od druhé poloviny 19. století až do dnešní doby napříč všemi uměleckými směry – v lednu se těště na kubismus. Avantgardní umělecký směr, jehož hlavními představiteli byli Pablo Picasso a Georges Braque.

 

Teoretickou přednášku doplní svým komentářem umělec Jan Peknik Kozák, který nabídne originální pohled na dané období se všemi souvislostmi a odkazy na současné umění. 

 

Pro všechny školáky budou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy / knížky / výstavy. 

 

V diářích si můžete zakroužkovat všechny třetí čtvrtky v měsíci až do června.

 

Diskuze o všem, co vás zajímá. 

Délka = 90 minut.

Vstupné 18 Kč.

Na jednotlivé lekce lze chodit zvlášť. 

 

Rozvrh na školní rok 2019/2020:

20. 2. Umělecká avantgarda / dadaismus + futurismus + konstruktivismus + surrealismus

19. 3. Konceptuální umění

16. 4. Abstraktní expresionismus

21. 5. Socialistický realismus + soc art

18. 6. Pop art 

 

Garanti: Natálie Brzoňová & Jana Strejčková & Jan Peknik Kozák

 

Natálie Brzoňová, absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci a Jana Strejčková, absolventka oboru Výtvarná výchova a informatika pro střední školy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a grafička a ilustrátorka. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín.