Ve školním roce 2021/2022 8smička již počtvrté otevírá večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou.

 

Tentokrát se podíváme na známá umělecká témata a oblíbené motivy umělců napříč dějinami umění. Budeme zkoumat jejich vývoj a pozici, jakou zaujímají tyto klasické náměty v moderním umění. Teoretické povídání doplní i praktické ukázky z aktuálních 8smičkových výstav nebo ze stálé expozice 7+1: Byt sběratele. Pro všechny školáky jsou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy, knížky nebo výstavy.

 

Peníze vládnou světu – i tomu uměleckému!  

 

Garanty kurzu jsou: Natálie Brzoňová, absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci; a Jan Peknik Kozák, umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín. Oba baví umění a nejvíc tato Večerní škola, kdy můžou svým nadšením nakazit i vás.

 

Na jednotlivé lekce lze chodit zvlášť. Poslední lekce s tématem Cesta se koná 16. 6.