Ve školním roce 2019/2020 8smička již podruhé otevírá večerní školu aneb přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozvíte se vše, co jste kdy chtěli vědět o moderním a současném umění, abyste pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou. Od druhé poloviny 19. století až do dnešní doby napříč všemi uměleckými směry – v únoru se těště na uměleckou avantgardu. Futurismus, dadaismus, konstruktivismus i surrealismus v jedné lekci. Od krásy rychlosti, přes úplný nesmysl až k Černému čtverci na bílém pozadí. Dramatická první polovina 20. století a její odraz v umění.

 

Teoretickou přednášku doplní svým komentářem umělec Jan Peknik Kozák, který nabídne originální pohled na dané období se všemi souvislostmi a odkazy na současné umění. 

 

Pro všechny školáky budou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy / knížky / výstavy. 

 

V diářích si můžete zakroužkovat všechny třetí čtvrtky v měsíci až do června.

 

Diskuze o všem, co vás zajímá.

Délka = 90 minut. 

Vstupné 18 Kč.

Na jednotlivé lekce lze chodit zvlášť. 

 

Rozvrh na školní rok 2019/2020:

19. 3. Konceptuální umění

16. 4. Abstraktní expresionismus

21. 5. Socialistický realismus + soc art

18. 6. Pop art 

 

Garanti: Natálie Brzoňová & Jana Strejčková & Jan Peknik Kozák

Natálie Brzoňová, absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci a Jana Strejčková, absolventka oboru Výtvarná výchova a informatika pro střední školy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a grafička a ilustrátorka. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín.