Věra Skočková vytváří nástěnné textilní quilty s valašským koloritem a jejím specifikem je použití barev, které tvoří valašský kroj, tedy bílá, červená a modrá, přičemž základem je ručně tištěný modrotisk. Její quilty jsou návratem ke kořenům lidové kultury, k tradicím valašského folklóru a jsou prezentací Valašska. 

 

Podle slov Věry Skočkové je důležité, odkud člověk pochází a kde jsou jeho kořeny. Svou tvorbou se vrací k odkazu našich předků. Jsou svěděctvím, že lidová tradice našeho regionu je i po letech stále živá a jsou ukázkou, že i patchworkem lze zachovat dědictví minulosti. Je mnoho způsobů, jak prezentovat Valašsko a autorka těchto quiltů to dělá právě tímto způsobem.

 

Svědkem jejich prací byla řada výstav u nás i v zahraničí – Paříž (Francie), Birmingham (Anglie), Veldhoven (Holandsko), Rijswijk (Holandsko), Sitges (Španělsko), Chateau de Magali (Francie), Vicenza (Itálie), Johanesburg (JAR), Budapešť (Maďarsko), Dortmund (NSR), Saint Maria aux Mines (Francie), Houston (USA), Berlín (NSR).

 

Doprovodné programy:

 

14. 5. 2019 v 17.00 hod Komentovaná prohlídka výstavy s její autorkou Věrou Skočkovou

30. 5. 2019 v 17.00 hod Workshop s Věrou Skočkovou. Workshop základů technik patchworku a ručního šití pro malé i velké