Ironicky subverzivní i mysteriózně hravý – takový bude říjnový díl cyklu mezižánrových večerů v MeetFactory. V Galerii MeetFactory Vás čeká vernisáž společné výstavy Dana Perjovschiho (RO) a Matěje Smetany (CZ) s názvem 15 000 let stejnosti a v Galerii Kostka vernisáž výstavy Jakuba Woynarowského (PL) Somnium, ve velkém sále poběží v rámci dlouhodobé přehlídky současného českého videoartu film Barbory Kropáčkové s názvem Buďte stateční a těšit se můžete samozřejmě také na naše Open Studios.    

 

VÝSTAVA 15 000 LET STEJNOSTI

Výstava 15 000 let stejnosti konfrontuje tvorbu dvou umělců odlišných generací a národností.  Porevoluční generaci zastupuje rumunský umělec Dan Perjovschi, mladší pak český umělec Matěj Smetana. Oba autory spojuje subtilní ironie, která narušuje stereotypní vnímání zaběhaných kulturních mechanismů každodenní reality.

 

VÝSTAVA SOMNIUM

Výstava Kuby Woynarowskiho – inspirována prvním sci-fi románem Somnium Johannese Keplera – uvede několik témat propojujících norimberské konstruktivisty z doby renesance s avantgardou 20. století.

 

VIDEO BUĎTE STATEČNÍ

Ve videu s titulem Buďte stateční se Barbora Kropáčková prostřednictvím intenzivních obrazových vzpomínek navrací do nezměněného prostředí dětské ozdravovny, a ukazuje, jak prostředí ozdravovny a jeho řád formoval zkušenosti několika generací dětí pobývajících v podobném typu zařízení.

 

CRITICAL STUDIO

Pokračovat bude také nový rezidenční project Critical Studio, jehož cílem je podporovat kritickou reflexi a výměnu ohledně rezidenčních programů, jejich účastníků, organizátorů a návštěvníků. Výsledky vzájemné spolupráce nabídnou Jomar Statkun (US) a Nadja Frank (DE) / THIS RED DOOR, Jens Heitjohann (DE) a Rafael Vogel (DE).

 

OPEN STUDIOS

V 1. patře MeetFactory budou opět otevřeny naše Open Studios – tentokrát budete mít možnost nahlédnout do ateliérů těchto umělců: Axel Gouala (FR), Mark Fridvalszki (HU), Urban space epics (US), Jens Heitjohann (DE), Christine Rahn (DE), Jomar Statkun (US), Nadja Frank (DE), Kambui Olujimi (US), Rafael Vogel (DE), Viktor Valášek (CZ).