Už je to dlouho, co se děti schovávají. Hledá je vlk, čenichá všude, v každém rámečku! Je jich přesně sto – v rybníku, pod peřinami, hluboko v jeskyních vedle hibernujících medvědů. Netroufají si vylézt ze svých úkrytů. Risknou to jen aby dostali odpolední svačinu.
Najdete těch sto malých ňoumů?

Vincent Pianina, francouzský ilustrátor živě detailních dětských knih, v Xao velkoryse představí svou nejnovější práci pro knihu „La Partie de Cache-Cache“ (Hra na schovku), kterou napsala Camille Floue.
Na začátku vernisáže ukáže Vincent na různých projektech proces své práce. Od prvních skic až po hotovou knihu budeme moci sledovat, jak se jeho kresby formůjí do slunečného odpoledne pod hladinou vody, do teplého západu slunce v ložnici nebo temné skříně plné pokladů.
K vytvoření některých obrázků shromažďuje oddělené elementy s různými texturami získané s pomocí různých nástrojů, které nakonec pospojuje jemnou linií. Jeho mysl, oko a ruka fungují jako počítač – dokáže oddělit barevné vrstvy CMYKu (modré, červené, žluté, černé) do nerozpoznatelných tvarů, které jen kouzlo tisku přeloží do obrázku dětí skrývajících se v podzimním lese.

Srdečně zveme na vernisáž výstavy, která prověhne 1. září od 18ti hodin. Vincent Pianina představí své práce (v angličtině). Výstava potrvá do půlky října, následovat budou Ozvěny Tabooku. Doprovodné programy k výstavě upřeníme – těšit se můžete na čtení a výtvarnou dílnu.