V druhé polovině září započne v Galerii Kaple ve Valašském Meziříčí samostatná výstava českého umělce Vladímíra Houdka s názvem RASURA. Jedná se nejnovější cyklus deseti pláten vytvořený speciálně pro tuto výstavu a přizpůsoben prostoru Galerie Kaple. Koncept Houdkova díla bude uveden na slavnostní vernisáží 20. záři v 18.00 hodin. Výstava potrvá až do 26. listopadu 2017.

Laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého Vladimír Houdek představuje jednoho z klíčových umělců nejmladší generace české výtvarné scény. Nebojí se experimentovat s klasickými prostředky malby a konfrontací s koncepty modernistických a postmodernistických obrazů vytváří nové vizuální formy. 

Vladimír Houdek (1984) se narodil se v Novém Městě na Moravě. Původně vystudoval obor aranžerství. Již od začátku studií v ateliéru Vladimíra Skrepla a Jiřího Kovandy na pražské AVU se projevoval jeho mimořádný talent. V roce 2010 získal první cenu 4. ročníku Ceny kritiky za mladou malbu, v témže roce byl navržen na Osobnost roku. Následně se v roce 2012 stal laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Žije a tvoří v Praze.