Vraždím, tedy jsem aneb Příběh jednoho nevyřešeného mordu moderní kultury je přednáškové drama Jakuba Marka, Jakuba Chavalky, Ondřeje Váši a Tatiany Badurové, které se odehraje u příležitosti výstavy Overview Fact.

 

Co když celá naše kultura stojí na krvavém tajemství? Co když celou dobu kryje hrůzného levobočka, jehož otcem je rozum a matkou umění? Proč je toto dítě posedlé touhou své rodiče zabít? Vydejte se s námi po krvavých stopách, vedoucích od karteziánské mrtvoly Reného Descartese přes vražedné aranže Thomase de Quinceyho až po znásilněnou zdechlinu současného kosmu. Společně budeme hledat sériového vraha, který se nezastaví ani před samotným vesmírem, jehož supernovy a slunce strhává do bláta temných šťáv a tabuizovaných temnot lidských útrob. V neposlední řadě jej pak budeme hledat v našich vlastních řadách: co když hledaným vrahem není nikdo jiný, než zlé dvojče naší vlastní soudnosti?

 

Přednáška organizovaná ve spolupráci se Společností pro filosofickou antropologii a FHS UK se uskuteční v Auditoriu CSU Praha.