Legenda světového divadla Iben Nagel Rasmussen si vypracovala jedinečný způsob tréninku performera, který boří hranice mezi divadlem, tancem a vokální performancí. Iben je od roku 1966 členkou Odin Teatret, který se pod vedením Eugenia Barby stal fenoménem světového divadla díky komplexnímu přístupu k práci souboru. Existuje už pětapadesát let.

 

Iben Nagel Rasmussen fascinuje jako performerka i osobnost. Již několik let nevyučuje a věnuje se jen uzavřené skupině Bridge of Winds. I proto je DOX poctěn možností nabídnout neopakovatelnou příležitost: zažít výjimečný trénink rozvoje hereckých, tanečních a vokálních možností Bridge of Winds s jeho autorkou. Pětidenní dílnu povede s houslistkou Elenou Floris, také členkou Odin Teatret.

 

Workshop je pro všechny zájemce, nejen pro studenty divadla/tance nebo pro profesionály. Účastník rozvíjí silnou přítomnost a dynamiku jednání svým pohybem i hlasem v prostoru a objevuje tak svou osobní poetiku. Na práci Bridge of Winds vyrostly už dvě generace divadelních/tanečních tvůrců od Latinské Ameriky přes Evropu po Asii.

 

Ve cvičeních Bridge of Winds se rozvíjejí rozličné typy energií. Performer generuje jejich tok, tvoří a předává sdělení svou fyzickou i hlasovou akcí, rytmem, prací s prostorem, rekvizitou a textem, a to v kontaktu s ostatními účastníky cvičení. 

 

Po každodenním tréninku bude osobní konzultace a videoseminář. Dílnu uzavře v pátek 21. 6. od 19 hodin komponovaný večer s Iben: promítání snímku Bridge of Winds, její work demonstration White as Jasmine a diskuse. 

 

Lektorky: Iben Nagel Rasmussen a Elena Floris. Workshop bude veden v anglickém jazyce.

  

Termín: 17. – 21. 6. 2019, denně 10 – 13.30 h, následuje pauza na oběd a poté mezi 15 a 17 hodinou konzultace a videoseminář

  

Kde: DOX+, Praha 7, účastníci mají v termínu konání workshopu volný vstup do Centra současného umění DOX na všechny výstavy

  

Pro koho: pro herce, tanečníky, hudebníky, performery, studenty dramatických oborů, zájemce o autentický projev bez ohledu na zamýšlené uplatnění. Nejsou nutné předchozí zkušenosti, potřeba je jen zdravé tělo, pohodlné oblečení pro trénink a oblíbený text, který zná účastník zpaměti.

 

Zájemce prosíme o zaslání životopisu a krátkého motivačního dopisu (max. 1 800 znaků / 250 slov) na spackova@dox.cz do 7. 6. 2019.