„Nadměrná spotřeba
Nadprodukce
Znečištění plasty
Hyperiluze

Dámy a pánové, posaďte se a upevněte bezpečnostní pásy, blížíme se k bodu z něhož není návratu. Již příští týden očekáváme sérii kyselých dešťů a lucidní sny se Vám již teď dostávají do mozku. Ministerstvo Přežití nařizuje všem živočichům, aby se chránili ocelovými štíty vyrobených z elektrických světel, které se nacházejí na petrželových pastvinách.

Záleží jenom na lidech světa, aby žili podle pravidel modrých oceánů.“ – Zofia Urzsula Komasa & Roza Po 

Srdečně Vás zveme na veřejnou dílnu vedenou polskou režisérkou Zofia Urszula Komasa a arménskou umělkyní Roza Po nazvanou Pláštěnky pro Realitu Kutilovu, kterou uvede galerie lítost v neděli 28. října 2018 mezi 12:00 a 18:00.

Veřejná dílna Pláštěnky pro Realitu Kutilovu navazuje na performativní instalaci Fragile, Handle with Care, kterou uvede galerie lítost o den dříve. Všechny plastové materiály, které byly během tohoto představení použity, budou přeměněny na pláště, jež si účastníci dílny sami vytvoří.

Veřejná dílna Pláštěnky pro Realitu Kutilovu je též druhým zhmotněním série výstava jako… a uzavřením jejího prvního tématu “performace”. Tato série se mezi 27. říjnem a 9. prosincem 2018 zaměřuje na zkoumání samotného formátu výstavy skrz média, jež jsou v galerijním prostředí častokrát označovaná jako doprovodná.

Pro více informací a biografie umělců prosím navštivte https://litost.gallery