VYTVRZENÍ 03 14.-16.7. 2014 v Umakartu!! Již třetí ročník performančního festivalu! Artnáplň prázdninových nudných dní!

Performance jako nejčistší, základní, umělecké médium se představí v nejrůznějších podobách, přístupech a formách. Performaři jsou z různých koutů naší země i zahraničí. Od klasických performančních přístupů alá černý rolák nebo nahé ženské tělo, přes performance pro video, akce spojené s novými médii, hudbou, instalací, někdo se třeba nenechá omezovat časem, současností, minulostí nebo budoucností a ve svém osobním bezčasí dělají akce podobné, vycházející, připomínající akce dřívějších desetiletí a zároveň pocházející odnikud, odvždycky (jako třeba Darina Alster nebo Jana Orlová). Z Berlína přijede performovat divoženka Lady Gaby s kamarádkou body artistkou Michal Rivlin původem z Jeruzaléma. A na delfínech z Karibiku BLUEMAMA. A ze Zlína Vojtěch Skácel. Nicole Taubinger, německá konceptuální šperkařka “S diplomem” – při své “researche jewellery performance” poznává naši druhou přírodu. Jennifer Helia, asistentka v ateliéru performance je při síle. Poprvé v Umakartu! Sen všech mužů i žen, uskupení Geng Beng (gengbeng.cz) brutálně a radostně pracující s genderovými stereotypy, očekáváními diváků, jejich touhami. Dvě krásné mladé štíhlé performerky se pouští mimo galerie, setkávají se s umělecky nezkušeným publikem a sobě i jim pro radost se různě svlékají a užívají si báječných materiálů. A to naprosto vědomě, aktivně, s převahou, ironií a intelektuálním backgroundem a cynismem. Zneužívají se, než je stihneš zneužít ty! A MNOHO DALŠÍCH!!! 

PONDĚLÍ:

17.00-18.30 Kondom 

18.30 – 19.00 Darina Alster

19.00-19.30 Vojtěch Skácel

od 20.00 Denisa Belzová a Táňa Šedová

BLUMAMA

ÚTERÝ:

17.00-18.00 Nicole Taubinger

18.00 – 18.30 Kateřina Olivová 

18.30 – 19.30 Filip Fidla Martinek 

19.30- 20.00 Lady Gaby + Michal Rivlin "AMAZING PRICES"

20.00 – 20.30 Geng Beng

noční program po + út : František Pavúček

STŘEDA:

17.00-18.00 Jennifer Helia

18.00 VERNISÁŽ výstavy UMAKART – Andrea Demek, Vendula Chalánková, UMakeArt tým, Umakart tým

18.30- 19.00 Jana Orlová

19.00 – 19.30 Oldřich Bystřický

AFTERPARTY

V rámci performančního festivalu proběhne vernisáž nové kolektivní výstavy na téma umakart. Experiment s kolektivní výstavou v tak malinkém prostoru společně s tupým tématem umakartu pro Umakart přivedl ovšem zajímavé umělce.

Vendula Chalánková a její umakartové meditativní kresby rezonují snad ve všem, kdo by nezažil doma nebo u babičky umakartové panelákové jádro. Meditativní umakart – “Při nádechu čára do prava, při výdechu čára do leva. Při nádechu čára nahoru při výdechu dolů.” 

http://vendulachalankova.cz/

Andrea Demek je sochařka ujíždějící si na materiálech, materiálové realitě s snu, vizi, touze, přání (vždycky ji zajímaly imitace). Věřím, že U/umakart je pro ni jako stvořený.

UMakeArt je omylem stejnojmená platforma pro tvůrčí interakci se současnými umělci a současným uměním. Už roky jsme plánovali udělat něco společně, ideálně ještě se skupinou Umakart. Tak alespoň ve dvou nám to vychází letos. 

http://www.youmakeart.cz/cs/

https://www.facebook.com/UMakArt

Umakart tým se skládá z babičky zakladatelky Karin Písaříkové, strejdy pečovatele Jana Gerycha, ex-mamky Terezy Rullerové, angažované mamky Kateřina Olivové, mamky Barbory Trnkové a taťky Šimona Kadlčáka. Víc se nás od léta 2008 o tuhle galerii nestaralo. V současnosti jsme tři a babička Karin stále dohlíží, občas pomůže, občas poplácá po zádech.

Prostě Umakart je láska!