Galerie Vernon uvádí dílo německého umělce Wilhelma Heiliigera. Jeho tvorbu obdivují milovníci umění po celém světě. Základem jeho práce je grafické zpracování tématu, které je doplněné hlubokým filozofickým pohledem na svět vyjádřeným skrze barvu.

Wilhelm Heiliger (Luttenberg, 1944) je německý umělec, jehož dílo obdivují milovníci umění po celém světě. Heiliger vystudoval slovanské jazyky, filozofii a grafiku. Oba dva tyto směry Heiliger implementoval do svých děl.

Jeho působení se však neomezovalo pouze na Evropu. V roce 1973 se přestěhoval do Washingtonu D. C. a později do Kalifornie, kde působil na Stanford University. Publikoval několik knih, které se týkaly sovětských a čínských osobností a v roce 1974 se začal zajímat o fotografii ve spojení s různými materiály.

Monika Burian Jordan, majitelka galerie, o Heiligerovi mluví takto: „Wilhelmova práce mne zaujala právě barvou a formou. Barva a geometrie jsou jeho vyjádřením pohledu na svět. Geometrie zjednodušuje a barva naplňuje. Geometrie je konkrétnost a barva je hloubka, nekonečno. Wilhelm ve své tvorbě kombinuje barvy a povrchy, které se navzájem ovlivňují (např. podle polohy v barevném kruhu, v jasu, vzájemnou sytostí apod.) Využívá ale i kontrastu komplementárních barev, tj. barvy z opačné (protilehlé) strany barevného kruhu a hraje si s maximálním kontrastem, červená – zelená, žlutá – modrá, oranžová – fialová. Wilhelm však není jen umělec. Je to otevřený světoběžník, který miluje život a svět. Jeho životopis je jako jeho tvorba – je vědec a spisovatel zároveň, a tak jsou jeho díla jen logickým vývojem jeho životní cesty. Nechává za sebou stopy po celém světě, a to jak ve sbírkách muzejních, tak soukromých.“

Heiliger svá díla vystavoval ve Francii, Německu, v Holandsku, ve Španělsku, ale také v Americe – v Muzeu moderního umění San José v Kalifornii. Heliger o umění hovoří takto: „Konkrétní umění je čisté štěstí a první krok k přiblížení se vesmíru. Vnímání konkrétního umění se stává nekonečnou hudbou.“

Vernisáž se koná 2. 7. 2015 v 18.00 v Galerii Vernon, Janáčkovo nábřeží 21, Praha 5 za přítomnosti samotného umělce.

O Galerii Vernon

Galerie byla založena v roce 2001 Monikou Burian Jourdan. Od začátku má Vernon jasný cíl: podporovat kvalitní současné umění a představovat ho veřejnosti. Stavět světové a české umění vedle sebe jako rovnocenné partnery a hledat spojení mezi umělci, kteří se nemuseli nikdy potkat, a přesto je něco spojuje. Galerie je otevřena ve středu, čtvrtek 12 – 19h, pátek 12 – 17h, sobotu 10.30 – 18h. Každou první středu v měsíci je vstup zdarma.

Děkujeme našim sponzorům: De'Longhi, Achour & Hájek a mediálním partnerům: ArtClue, Art Guide East, GoOut, CityBee, Expats.cz, Kulturissimo, protisedi.cz.