Galerie XY znovu otvírá v pondělí 8. května!

 

Každý den jím chléb; padá do bříška, prorůstá do hlavy, zapije se pivem. Jím pro jistotu víc. Oči jsou dva kruhy, mezi nimi čárka, procentuální hlava. Sním o chlebu, o spoustě chleba, horách chleba, chléb lítá všude kolem. Obilí stále ještě roste, bude množství, rozmnožuje blahobyt, jistotu a klid.

 

Stěžejním vyjadřovacím prostředkem Adély Součkové je kresba a text a prostor mezi nimi. Vyjadřuje se ovšem také prostřednictvím performancí a objektových instalací nebo videa. Ve své tvorbě tematicky čerpá z napětí krajiny a současnosti, ze starých mytologií, ale i z aktuálních diskusí na téma ekologie nebo feminismus.

 

Součková pravidelně vystavuje především v nezávislých galeriích v Česku a v Německu. Svou tvorbu představila například v kim? v Rize, Bozar v Bruselu, Domě umění města Brna, v galeriích label201 v Římě, Zwitschermaschine a Guardini Stiftung v Berlíně nebo v TRAFO v polském Štětíně. V roce 2018 byla finalistkou ceny Jindřicha Chalupeckého, v roce 2014 a 2015 Ceny kritiky za mladou malbu. Absolvovala rezidenční pobyty v Art in General v New Yorku a v Sesama v Indonesii, Habler en Arte v Madridu, Awagami factory v Japonsku a Silkmuseum v Gruzii. Součková diplomovala v roce 2014, na Akademii výtvarných umění v Praze i v Drážďanech.

 

Adéla Součková – Z darů naší země

výstava: 10. 5. – 6. 6. 2021

kurátorka: Monika Beková

 

Za zapůjčení reprodukce pro vizuál výstavy děkujeme Vlastivědnému muzeu v Šumperku.

 

www.xyolomouc.com #xy2021 Procházka výstavami XY 2021: Opava

 

———————————————

Bezpečnostní opatření k zamezení šíření COVID-19 v naší galerii:

– 1 osoba na 15m2 (současně maximálně 6 osob v galerii)

– mezi návštěvníky jsou dodržovány odstupy alespoň 2 metry, s výjimkou členů domácnosti

– návštěvník je u vstupu povinen provést dezinfekci rukou

– ve vnitřních prostorech je povinné nosit respirátor