Vernisáž výstavy Zátiší umělce Václava Kopeckého se koná ve čtvrtek 4. října od 18:00 do 22:00 hodin v The 30 Gallery a je součástí akce Máme otevřeno – večer v galeriích na Praze 7.

Výstava probíhá v rámci druhého ročníku Festivalu Fotograf s názvem Mimo formát. www.fotografestival.cz, http://www.facebook.com/fotografestival

Václav Kopecký v prostoru The 30 Gallery realizuje site specific dílo v žánru zátiší. Kompoziční rozsah nápaditého díla není orámován pouze okrajem papíru, ale stává se jím prostředí galerie. Nikoli náhodně je výchozím médiem fotografie. Ta doplňuje svérázný rukopis autora, který se fotografii věnuje téměř výhradně. Kombinací precizního technického zpracování fotografie klasickým přístupem a způsobem instalace dodává dílu svébytnost i aktuálnost.

Vztah mezi návštěvníkem, galerií a samotným dílem je v tomto projektu zásadní. Dílo je vztahovou konstrukcí a fotocitlivý materiál reprezentuje vzájemnou komunikaci. Fotocitlivá emulze je rozlitá v kaluži na podlaze, fotocitlivá vrstva na fotopapíře reaguje na objekt, s kterým přichází do kontaktu. Kompozice se skládá z částí nábytku vrhající stín, jehož odraz vytváří fotogram. Vzniká tak vazba mezi objektem a subjektem.