navazující magisterský ateliér Grafický design - Klára Plicová

Od 4. února se Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara opět otevře široké veřejnosti. V budově fakulty budou k vidění klauzurní a semestrální práce více než šesti set studentů, které vznikly během zimního semestru akademického roku 2019/2020.

 

Stalo se již tradicí, že veřejnost, příznivci umění či zájemci o studium na SUTNARCE mohou dvakrát do roka navštívit celofakultní výstavu klauzurních a semestrálních prací studentek a studentů bakalářských a navazujících magisterských ateliérů. Výstava zimních a letních klauzur je dokladem a vyhodnocením intenzivní a soustavné práce ateliérů umělecké fakulty vždy v uplynulém semestru.

 

„Chcete si ve virtuální realitě projít tramvaj 2050? Nebo si raději prohlédnete avatary a prostředí k chystané videohře “BIOM 21″? Zajímá vás ekologie a budoucnost planety a dáte přednost designérským návrhům recyklace z projektu „Odpad a jeho dopad”? Netušíte, jaký odkaz zanechal „učitel národů” současné generaci grafických designérů? Chcete se pokochat prototypy papírových ilustrovaných hraček pro malé děti? A co třeba grafickým pojednáním porcelánových výrobků firmy Rosenthal? Víte, jaké Záhadné pouto váže Českou republiku a Izrael? Nebo si chcete jen tak projít Sutnarku vyšperkovanou více jak šesti stovkami uměleckých děly? Přijďte na výstavu klauzur. Bez diváků totiž umění a design nedávají smysl. Z obrovské nabídky si jistě vyberete to, co vás zaujme. A výhodou je, že k tomu nepotřebujete žádné speciální vybavení. Stačí si jen svobodně hrát,” zve k návštěvě výstavy proděkan pro studium Jindřich Lukavský.

 

Výstavu je možné navštívit každý všední den od 8 do 20 hodin až do 13. února. Jelikož budou od 4. do 6. února v prostorách výstavy probíhat klauzurní postupové zkoušky, prosíme návštěvníky, aby brali ohled na studenty a jejich zkušební komise.

 

Víc informací najdete v aktualitách na webu fakulty zde