Zahájení výstavy proběhne za přítomnosti Attai Chena. Součástí vernisáže bude divadelní performance The Masters Marie Gurevich a Mashy Nemirovsky.

 

Výstava je součástí Dní Izraele, které Beseder Gallery pořádá u příležitosti dnů nezávislosti po Dni nezávislosti Státu Izrael. Dvojitá výstava Teritoria nedokonalosti spojuje díla Zvi Tolkovského a Attaie Chena, blízkých příbuzných ze stejné životní rodiny, s úzkou uměleckou asociací. Tolkovský se věnuje malbě a sochařství, kromě ruční výroby papírových děl pro své obrazy a knihy. Attai Chen vzal ručně vyráběný papír do sféry šperků.

  

Oba umělci pracují s myšlenkou vytváření nových příběhů a nápadů tím, že prezentují koláž obrazů v nových formátech, představují nápady a pohledy na umění, život a přírodu. Obrazy a šperky, které připomínají drobné sochy, jsou ve skutečnosti minikrajinky historie a filozofie vyprávěné skrze umění. Přitahují zrak a další smysly vytvářením Teritorií nedokonalosti.

  

Zvi Tolkovsky (*1934, Haifa) přednáší na Bezalel akademii umění a designu v Jeruzalémě a je jedním z nejvýznamnějších izraelských umělců. Vystavoval na četných výstavách v Izraeli, České republice, Německu, Francii, USA a dalších. Za své umělecké úspěchy byl oceněn mnoha cenami, včetně nejvyšších ocenění v izraelském umění. Jeho raná díla byla expresionistická a experimentální. Později ve svých dílech spojil pop-art, koláž a naivní malbu. Všechna tato média jsou součástí jeho současného umění, které je osobní i politické zároveň. Žije a pracuje v Jeruzalémě a na farmě nedaleko Prahy.

  

Attai Chen (*1979, Jeruzalém) je umělecký šperkař a sochař. “Moje práce se primárně zabývá tekutou identitou hmoty a naším vztahem k ní. Snažím se vytvářet objekty, které svým fyzickým vzhledem a reprezentací představují konstantní stav pohybu.” Od roku 2007 žije a pracuje v Mnichově. 

  

kurátor: Hagai Segev