
Jan Dyntera – More folklore, more!
19. 08. 2026 - 30. 09. 2026
Glitch původně neznamenal poruchu, ale kluzké místo – bod, kde data uklouznou a hned zase vstanou. Jan Dyntera a jeho čtyřletý syn Gabriel na takových místech malují: jeden dělá chaos, druhý rastr, a mezi tím vzniká folklor digitálního věku. O patro níž, v trezoru bývalé spořitelny, má stejný rastr dvacet metrů, jmenuje se ZEĎ a něco skrývá.
Část I — síň: Čtyři ruce
Část II — trezor: Zeď / Glitch
Výstavou More folklore, more! zahajují Kunstfabrik a Městské kulturní středisko Červený Kostelec dlouhodobější spolupráci.
Městská výstavní síň bude po dohodě občasně sloužit jako experimentální paralelní prostor Kunstfabriku – druhá adresa pro alternativní výstavní projekty, které potřebují jiné měřítko, jiný půdorys nebo jiný typ rizika, než jaký unese běžný galerijní provoz. První z nich je právě tahle výstava, která zabírá obě patra síně včetně trezoru bývalé městské spořitelny v suterénu.
