Miloš J. Kohout a Michaela V. Trypesová – Pevnost plátna, křehkost snu

Praha 2
Výstavy
Malba
Socha a objekt
Datum
25. 08. 2026 - 06. 11. 2026
E-mail
Místo konání
Karlovo nám. 285/19, Nové Město, 120 00 Praha 2
Mapa

Miloš J. Kohout je malíř a sochař, který vedle své volné tvorby působí také jako scénograf, scénárista, fotograf, kameraman, režisér, střihač a tvůrce filmových vizuálních efektů. Jeho díla jsou součástí soukromých sbírek i kolekcí zahraničních galerií.


Výraznou stopu zanechal také ve filmu. Jako výtvarník, scénograf či VFX supervizor se podílel na snímcích Akumulátor 1, Kolja, Tmavomodrý svět, Kuky se vrací, Mazaný Filip nebo na filmu Na západní frontě klid. Za svou reklamní tvorbu získal řadu mezinárodních ocenění, mimo jiné na London International Awards nebo soutěži Promax v Los Angeles.


Výstava Pevnost plátna, křehkost snu představí tvorbu autora, který propojuje výtvarné umění s filmovou imaginací. Jeho díla zvou návštěvníky k zastavení, vlastní interpretaci i objevování příběhů ukrytých mezi realitou a snem.

Miloš J. Kohout a Michaela V. Trypesová – Pevnost plátna, křehkost snu

Doprovodné události