Výstava nabízí jedinečnou příležitost zhlédnout část rozsáhlé sbírky manželů Petra a Evy Zemanových, konkrétně více než stovku masek, soch a dalších rituálních předmětů, jež zastupují umění téměř padesátky kmenů subsaharské Afriky.
Vystavené unikáty představují nejen zcela originální estetické hodnoty a řemeslné dovednosti, ale i svébytné podoby duchovní kultury. Výstavní výběr obsahuje artefakty mnoha různorodých stylů, od téměř abstraktních po velmi realistické sochy.
Výstava v Becherově vile nemá naučný charakter etnografický, etnologický, či zeměpisně-historický, jejím cílem je vyzdvihnout především výtvarnou kvalitu a různorodost přístupu domorodých tvůrců. Jejich autentické výtvory se nejen staly předmětem zájmu sběratelů, ale na přelomu 19. a 20. století se staly přitažlivou a velkou inspirací pro mnohé moderní evropské umělce. Z nich asi nejznámějším příkladem Pablo Picasso a jeho obraz Avignonské slečny z roku 1907 –  přelomové dílo, jež se stalo pro historii umění přímým předstupněm vzniku kubismu.