ArtMap – rozcestník současného umění

ArtMap je jedinečný průvodce, díky kterému se snadno zorientujete v současném umění. Spolupracuje s celým spektrem galerií a kulturních institucí napříč Českou republikou od největších výstavních síní až po nezávislé iniciativy. Informuje o dění na výtvarné scéně i v příbuzných oborech prostřednictvím portálu artmap.cz a tištěných map v Praze a v Brně.

ArtMap vznikla v roce 2008 jako praktická turistická mapa pro všechny, kteří se chtěli zorientovat v pražských galeriích a výstavách. Dnes vychází v česko-anglickém vydání v Praze každé dva měsíce, v Brně jednou za tři měsíce a při zvláštních příležitostech i v jiných městech. Je k dostání zdarma v galeriích, infocentrech, vybraných kavárnách, kinech či nejrůznějších kulturních institucích převážně v Praze a Brně.

Webový portál artmap.cz přináší denně aktualizované informace o výstavách a uměleckých akcích v celé České republice. Na počítači i na mobilu jednoduše najdete události, které vás zajímají. Můžete si také nechat posílat pravidelný týdenní newsletter s informacemi o vernisážích, akcích včetně upozornění na končící výstavy, anebo speciální newsletter věnovaný dětským programům. Obsáhlá databáze akcí a výstav funguje také jako archiv.

ArtMap společně s Nadací Agosto Foundation založila a vede galerii Tapeta, organizuje kulturní akce, vydává vlastní publikace a provozuje knihkupectví v Brně a Praze zaměřená na uměleckou literaturu.

Projekt je uskutečňován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, Hlavního města Prahy, Statutárního města Brna, Městské části Praha 1, Nadace pro současné umění Praha, Agosto Foundation a GESTOR ochranného svazu autorského.