Adam Gallery (dříve též Wannieck Gallery) byla soukromá galerie, která sídlila v prostorách někdejší brněnské slévárny Vaňkovka v letech 2006 – 2015. Výstavní činnost galerie byla pro své provázání s kolekcí sběratele Richarda Adama zaměřena především na českou (česko-slovenskou) malbu od 80. let do současnosti. Vedle hlavního výstavního prostoru zabírajícího plochu více jak 3000m² zrekonstruované tovární haly z konce 19. století, fungovaly v Adam (Wannieck) Gallery ještě dva menší výstavní prostory: Galerie Na mostě a Galerie Za stěnou. Od zániku Adam Gallery v roce 2015 v prostoru sídlí další soukromá galerie Fait Gallery.

Adam Gallery Brno je non-profit galerie současného umění. Je zaměřena především na představování současné české i světové malby a objektu. Souběžně buduje sbírku české malby generace 80. a 90. let minulého století i nejaktuálnějších malířských trendů. Zaměřuje se na sbírání špičkového středoevropského umění mladší generace (Butzer, Selg, Helbig, A. Lehman a další), rozšiřuje kolekci konceptuálního, minimalistického a geometrického umění (G. Miller, J. M. Voskuil, Th. Heinzmann a další). Na ploše více jak 3000m, kterou nabízí rekonstruovaná tovární hala z konce 19. století, je od roku 2006 výstavám k dispozici nejenom hlavní prostor bývalé továrny, ale i dvě menší uzavřené galerie, které jsou využívány pro specielní výstavní projekty.
Galerie je situována cca 10min. chůze od středu města a představuje jedno z center výtvarného umění v Brně. Vedle činnosti výstavní a sběratelské působí rovněž velmi aktivně v oblasti publikační a vydavatelské.