VIDEO

V rámci posledního doprovodného programu k výstavě INHABITATED vás Dům umění Ústí nad Labem zve ke zhlédnutí nového videa Adaptus 9. 19 vizuálně aktivistické skupiny DUNA, které bude zveřejněno 19. 5. 2020 v 17:00 hodin na webové platformě INHABITATED http://inhabitated.net/

 

Nudíte se sami? Přichází s nedostatkem konzumu a podnětů z venčí stagnace a degradace, nebo pukají schránky vaší identity? Kdo jste bez oblečení? Utváříte postupy spotřeby a tvoření, které definují vaši zdánlivě unikátní existenci. Proč jste neustále unavení? Umíte se adaptovat na svět, který jste kolem sebe vybudovali? Využíváte digitální technologie jako extenzi lidských shopností. Přichází digitální emancipace nebo odcizení? Dokážete domestikovat další formy života? Nejen díky využití virů a bakterií dokážete měnit vaší DNA. Mohla by být sebe-modifikace ve skutečnosti morálním projektem? Destrukce a kreace jsou provázané. Jsme stoprocentně humánní?

 

Duna je projekt, který se zaměřuje na problematiku vztahů mezi živými organismy a jejich prostředím, společenských vztahů a globálních problémů antropocénu. V jejich dosavadní tvorbě se projevuje inspirace jak z reality, kterou sami prožívají včetně té augmentované, prolínající se spekulativně až do žánru sci-fi s prvky mystifikace a nadsázky.

 

Tento program se uskuteční za laskavé podpory Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně, Statutárního města Ústí nad Labem a Ministerstva kultury ČR.