Výstava 50 x 60 je společnou výstavou dvou malířů – Adély Janské a Jakuba Čušky. Adéla a Jakub sdílí společný ateliér, proto se navzájem umělecky ovlivňují. Hlavním pojítkem v jejich tvorbě je klasické médium malby a použití figury jako nositele metafory. Adéla řeší otázky ženství a pojetí sebe sama a Jakub se věnuje všedním situacím, ze kterých tvoří situace nevšední, až bizarní. Název výstavy vychází z formátu maleb, které budou v Rainbow Gallery prezentovány.

 

Adéla Janská (1981) studovala Katedru výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, následně přešla na Akademii umění v Bánské Bystrici, kde vystřídala více malířských ateliérů. Od roku 2013 je vedoucí Ateliéru malby na Střední škole designu a módy v Prostějově. Má za sebou samostatné výstavy v Olomouci, Ostravě a Praze. Kromě toho se podílela i na mnoha skupinových výstavách – například na výstavě Just Kids, kterou pořádala The Chemistry Gallery.

 

Jakub Čuška (1989) vystudoval nejprve Výtvarnou tvorbu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, poté Ateliér malířství Martina Mainera na Akademii výtvarných umění v Praze a v současnosti studuje Atelier malířství Marka Meduny, opět na pražské akademii. Jakub má za sebou dvě samostatné výstavy v Praze a v Olomouci a mnoho skupinových.