V prostoru galerie v H.R.C. představuji sérii obrazů se sportovní tématikou. Obrazy atletů vznikly v roce 2013 jako součást většího celku. V roce 2013 byly poprvé vystaveny v galerii NEXT v Drážďanech. Toto je jejich premiéra v Praze. Malbou sportovců se zabývám delší dobu. K mým oblíbeným námětům patří cyklisté, motorkáři, atleti a v poslední době také snowboardisté , skejťáci a vzpěrači. Zajímá mě zachycení fáze pohybu a výrazu sportovců. Záznam fáze skoku v momentu vznášení . Sportovci letí jako ptáci po obloze avšak v mých obrazech nikdy nedopadnou na zem. Mohou se neustále vznášet v jakémsi bezčasí. Vzdáleně tak navazuji na téma levitace, kterým jsem se zabývala a stále zabývám. Inspirací mi byly také grafiky Francisca Goyi, které zachycují tajemné okřídlené postavy letící na nebi.

www.alenaanderlova.cz

YVETA KROUPOVÁ

JE ILUSTRÁTORKA, GRAFIČKA A DESIGNÉRKA INTERIÉROVÝCH INSTALACÍ. STUDOVALA PRODUKTOVÝ DESIGN, ALE VÍC NEŽ DESIGNU SE VĚNUJE VOLNÉ TVORBĚ. HLAVNÍM MÉDIEM JE DIGITÁLNÍ ILUSTRACE. ZPRACOVÁVÁ V NICH VAZBY VE VZTAHU K DRUHÝM LIDEM, POTŘEBÁM A UDÁLOSTEM A VYPRÁVÍ PŘÍBĚHY ŘÍZENÉ ČISTĚ INTUITIVNÍM POCITEM. 

PŘI DEKÓROVÁNÍ NEBO TVORBĚ MALÝCH PŘEDMĚTŮ NEJRADĚJI POUŽÍVÁ JEDNODUCHÉ TECHNIKY, KTERÉ VYŽADUJÍ TRPĚLIVOST A ČAS.

PRODEJNÍ POP-UP SE JMENUJE RELATED / SOUVISÍCÍ. PROTOŽE VŠECHNO SE VŠÍM SOUVISÍ A STÁLE NĚKAM SOUVISLE POKRAČUJE. JSOU TO VYBRANÉ PŘEDMĚTY A TISKY, KTERÉ SPOLU ZDÁNLIVĚ VŮBEC NESOUVISÍ. 

www.yvetakroupova.tumblr.com