Galerie Altán Klamovka se nachází v neogotickém altánu (postaveném cca 1820) v parku Klamovka v Praze. Je dostupná z Anděla tři stanice tramvají směr Řepy (zastávka Klamovka). Kurátorkou galerie je od 2004–doposud Lenka Sýkorová, v letech 2005–2007 byl kurátorem některých výstav Viktor Čech. V roce 2012 jsme spolupracovali s umělci-kurátory Karímou Al-Mukhtarovou a Nikolou Čulíkem v rámci projektu Czech Action Galleries.

 

Galerie Altán Klamovka si klade za cíl vytvořit autonomní výstavní zónu pro vizuální umělce. Galerie napomáhá jejich profesionálnímu rozvoji. Výjimečnost galerie, i když disponuje malým výstavním prostorem, je v možnosti pracovat s prostorem uvnitř i s blízkým okolí parku Klamovka, a proto je velmi často využívána pro site-specific projekty. Za dobu své výstavní činnosti se Altán Klamovka etabloval na poli mezinárodních projektů vizuální komunikace.

 

Výstavní plán je zaměřený na mladou a střední generaci výtvarníků. Kurátorský výběr se zacílen na site-specific projekty, kresbu, instalaci, grafický design, performance a nová média.