| Online přednáška | slam | poezie |

Koktejl online večera ušlehaný z přednášky o ztracených místech, autorského čtení povídky na stejné téma, doplněný čtením poezie a zakončený slam poetry o Ústí nad Labem!

 

Facebook event 

 

Přednáška se bude věnovat tomu, jak opomíjená a ztracená místa vznikají, v čem jsou problematická a v čem naopak prospěšná. Jaké další druhy nemíst můžeme ve městě nalézt a co nám říkají o dnešní době. Povídka nás zavede na vnitřní periferii Londýna za mužem bez domova, který v této části města našel domov, a uvidíme, kolik takových míst lze najít i v českých městech. Poezie se bude týkat záhadného pnutí míst mezi městem a krajinou a slam poetry – to bude překvapení!

 

Anna Beata Háblová (*1983, Praha): architektka, urbanistka, spisovatelka, básnířka, slamerka. Příležitostně moderuje večery s tématy architektury, poezie a umění. Za architektonické návrhy i teoretické práce získala ceny Young Architect Award 2010 nebo Young Planning Professionals Award 2012. V roce 2017 jí vyšla populárně naučná kniha Města zdí o historii, interpretaci a východiscích obchodních center ve vztahu ke městu. Od roku 2018 přispívá o architektuře do Ranních úvah na rozhlasové stanici ČRo Vltava. Její poslední knihou na pomezí žánrů jsou Nemísta měst (Host, 2019) o opomíjených, pomíjivých a míjených místech. Publikovala čtyři básnické sbírky, její básně i úryvky z knihy Nemísta měst byly přeloženy do několika evropských jazyků. Spolupracuje s Občanským sdružením Kruh. Její básně-obrazy s názvem Nevýslovný vystavila v roce 2021 pražská galerie Artwall. Jako architektka pracovala v holandské kanceláři SeArch a v české kanceláři Headhand. Jako urbanistka působila na IPRu, se kterým spolupracuje dodnes. Pracuje v týmu pořadu České televize Artzóna na medailoncích o architektuře. Je členkou Asociace spisovatelů.

 

Grafický design: Marek Fanta