Automat na umění se na sídliště Ďáblice přesunul z pražské Invalidovny, kde byl umístěn v rámci spolupráce se Studiem ALTA od května letošního roku. Z Prahy 8 automat ale nezmizí, tentokrát bude umístěn ve veřejném prostoru, v podloubí nově vznikajícího společenského prostoru ÚL, který zaštiťuje spolek Alternativa II. 

 

Na zájemce o mini umění v krabičkách již tradičně čeká zajímavý výběr talentů české výtvarné scény v limitovaném počtu kusů. Představí se například projekt fotografky Terezy Bonaventurové Paralelní Praha, který se zaměřuje právě na nezprofanovanou architekturu mimo pražské centrum nebo Feromonová seznamka Dante Daniela Hartla. Různé přístupy k současné ilustraci přináší tvorba skupiny Nýbrž, série Alexandry Štoplové nebo Juliany Chomové

 

Zábavná forma, moment překvapení i kvalitní kurátorský výběr talentů české výtvarné scény – to je síť automatů na umění, které do České republiky jako první přinesl projekt Artmat. Po prvním automatu na Krymské ulici (podzim 2019), byl představen automat v pražské Invalidovně a “putovní” automat na různých uměleckých festivalech. Cílem projektu je podpora talentů české výtvarné scény a oživení nejen veřejného prostoru. V krabičkách je možné zakoupit si drobná umělecká díla vybíraná kurátorkami a zakladatelkami projektu Josefínou Frýbovou a Petrou Widžovou.