Výstava klauzurních a semestrálních prací studentů UMPRUM Artsemestr se poprvé dostává mimo prostředí ateliérů. Všechny práce budou umístěny na jednom místě, a to v prostorách Haly 13 Pražské tržnice.

 

Návštěvníci se mohou těšit například na návrhy revitalizace centra sídliště Petřiny, které Ateliér architektury I zpracovával pro soutěž České komory architektů. Dalším projektem, jenž se možná dočká své realizace, jsou interiéry nových hospod Gambrinus, které vytvořili studenti Ateliéru designu nábytku a interiéru ve spolupráci s Plzeňským prazdrojem. Za pozornost jistě stojí i kolekce UNIQUE CLIENT studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi, kteří se věnovali oděvům určeným pro lidi, kteří například ze zdravotních důvodů nemohou nosit tzv. konfekční oblečení. Ateliér textilní tvorby se po loňských experimentech s orobincem věnoval v letošním semestru proutí. Kromě drobnějších objektů připravil z tohoto materiálu velký variabilní pavilon, který bude umístěný venku. Ateliér filmové a televizní grafiky se během posledního roku soustředil na přípravy oslav 70-ti let své existence. Na přehlídce Artsemestr nabídne v prostorách improvizovaného kina v 1. patře Haly 13 filmy vycházející z principu animovaného dokumentu. 

 

Letošní Artsemestr představí na 350 studentů a jejich semestrální a klauzurní práce. Výstavou ARTSEMESTR léto 2021 to ale nekončí. Od poloviny června do jeho konce bude v Hale 13 k vidění i výstava Diplomky a bakalářky. 

 

Architektonické zpracování výstavy: Imrich Vaško a Shota Tsikoliya

Instalace: Extended

Produkce: Šárka Váňová

Grafika: Josefína Karlíková a Matěj Vojtuš

Fotografie: Ondřej Kubeš, Samuel Petráš