Diplomky a bakalářky 2022, foto: Jakub Demartini

Výstava doslova na místě činu. Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze mimořádně zaplní obě své budovy pracemi svých studentek a studentů – semestrálními, klauzurními i diplomovými a bakalářskými. Akce bude probíhat nejen v ateliérech na nám. Jana Palacha, ale i po celé budově nového Technologického centra UMPRUM v Mikulandské ulici.

 

Konec akademického roku nerozlučně uzavírají dvě stěžejní výstavy Artsemestr a Diplomky a bakalářky, které jsou pravidelným dokladem toho, jak se studentky a studenti UMPRUM vyvíjejí a posouvají dál. Pravidelně zde obhajují svůj talent a nově získané dovednosti, prezentují, co jim studium dalo a jak je posunulo dál. Přehlídka klauzurních a semestrálních prací Artsemestr se již tradičně představí na domovské půdě ateliérů v hlavní budově. Novinkou je umístění výstavy Diplomky a bakalářky do Technologického centra UMPRUM.

 

„Nové technologické centrum UMPRUM primárně poskytuje dílenské zázemí. Architekti ale počítali i s kulturním a společenským přesahem. Po menších prezentacích umístěných v přízemí, jsme měli jedinečnou možnost využít společné prostory jako jednu velkou galerii. Návštěvníci zde tak budou mít možnost nejen vidět práce našich diplomantek a diplomantů, ale i přes prosklené příčky nahlédnout do míst, kde jejich práce vznikaly,“ říká k nové koncepci prezentace výstavy rektor Jindřich Vybíral.

 

Obě akce opět nabídnou nepřeberné množství prací z oborů architektury, designu, volného a užitého umění nebo grafického designu. Projekty ve velké míře reflektují aktuální dění, společenskou a ekologickou situaci a její potřeby. Samotná zadání reagují také na pochopení principů tvorby v praxi, a tím napomáhají k lepšímu uplatnění v profesním životě. Návštěvníci budou mít v průběhu června možnost se nejen seznámit s nejnovějšími pracemi posluchačů UMPRUM, ale i nasát tvůrčí atmosféru obou budov školy.

  

produkce: Šárka Váňová, Irena Tesarčíková
grafika: Jaroslava Straková a Jan Stuchlík

otevírací doba: po–so 10:00–18:00

 

Artsemestr léto 2022

termín: 10. 6. – 17. 6.

místo konání: UMPRUM, nám. Jana Palacha 80, Praha 1

fotografie: Markéta Slaná a Ondřej Kubeš

 

Diplomky a bakalářky 2022

termín: 6. 6. – 28. 6.

místo konání: Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, Praha 1

fotografie: Jakub Demartini