Sebevědomí v post-covidovém světě. Karanténa obrací naši pozornost do nitra. V době mezi dvěma vlnami pandemie se ptáme co pro nás téma sebevědomí vlastně znamená.

Postavit se za vlastní tvorbu, za vlastní rozhodnutí. Dokázat čelit kritice. Neobviňovat se. Vzít si poučení z chyb. 

Jsme dcery a synové patriarchátu, rozlamování jeho okovů někdy stojí značné úsilí. Binarita už není dobrá ani pro počítače. Člověk musí vyhlásit válku vlastnímu způsobu hodnocení – neodvozovat vlastní hodnotu od srovnání s druhými, pouze z vnitřního středu. 

Inner gardens, inner forests. V tichu lze uslyšet vlastní tón. V srdci zní dětský hlas lásky a důvěry v život. Tyto tóny tvoří dohromady harmonii.

 

Sebepéče, osobní spokojenost.

Self: Me, Myself and I. Já je nejlepší kámoš. 

Nač být normální, když mohu být štastná? Řekl*a Miha Bratina a měl*a pravdu. 

Štěstí je rozhodnutí. Štěstí je souhra různých rychlostí. Osobní autonomie s příchutí zenového budhismu. Humor vytváří meziprostory.

V době karantény jsou ulice prázdné, vane jimi vítr, ve vzduchu cítíš tok informací. Všude číhá úzkost. Zenová meditace: Vdechujeme strach. Vydechujeme úlevu.

Sebevědomí je odboj proti manipulaci strachu. Někdo sedí v pyramidě, někdo sází stromy, někdo učí své dítě malou násobilku, někdo v noci bdí a ve dne spí, někdo jen tak zevlí… 

Mohu být štastná, když se lidé bez domova nemají kam schovat? 

Potřeba nějakým způsobem pomáhat.

 

Nalezení vnitřního středu, vnitřního klidu, ticha. Já je souhrn různých rychlostí.

Sdílení je lékem, uvědomíš si, že v tom nejsi sám*a. I kdybys byl*a fyzicky sám*a, tvoje srdce se otevře. Naše vědomí jsou propojena, dohromady tvoří inteligentní oceán.

 

Poprosily jsme studentky a studenty, aby tématizovali*y sebevědomí pomocí několika vět.

Vzniklé vlajky jsou osobními bannery na naší kolektivní demonstraci.

Sebevědomí je politikum.

 

Vystavující: Dávid Brna, Elena Ciolino, Matyáš Grimmlich, Hana Chmelíková, Demian Kovalov, Lea Kupková, Natálie Kubíková, Vell Sv, Martina Malinová, Fiona Martínez, Jan Matýsek, Eve Miller, Sonya The Moon, Martin Pondělíček, Polina Revunenko, Tereza Trnková, Vojtěch Würz

 

Kurátorky: Darina Alster, Kateřina Olivová