plakát: Isabela Grosseová a absolventi/ky ATD FaVU v Brně: Kombinace citlivostí

Referenční výstava absolventek/absolventů Ateliéru tělového designu má za cíl zpřítomnit osobnosti, které ateliér tvoří a tvořily, a vyvolat některé z procesů, které v ateliéru probíhaly.

 

ATD vznikl v roce 1998 z iniciativy tehdejšího děkana Tomáše Rullera. Díky názvu a zaměření procházel co by instituce peripetiemi nepochopení, kdy byl vnímán jako určitá nesystémová výjimka. Můžeme ale říci, že doba dozrála jeho konceptu. Společenský a umělecký zájem se otáčí směrem k tělu, které je vnímáno daleko za hranice úzké fyzičnosti, tak jak tomu bylo v ATD vždy.

 

vystavující: Barbora Benčíková, Erika Bezarova, Natália Bobáková, Kristýna Coufalová, Nikol Čížek Uxová, Petra Daneková, Luki Essender, Tereza Froncová, Kateřina Horáčková, Sabina Chrastilová, Pavla Kantorová, Zuzana Kleinerová, Monika Kojetská, Vendula Kolářová, Zuzana Krausová, Naďa Mačálová, Nina Mikušková, Hana Němečková, Kristýna Nytrová, Kača Olivová, Martina Pavelková, Markéta Polcarová, Kristína Reissová, Nela Richterová, Petra Růžičková, Barbora Smékalová, Barbora Trnková, Adéla Venturová, Klára Volková

kurátorka: Isabela Groseová

 

Galerii města Blanska provozuje KSmB, výstava se uskuteční za finanční podpory MKČR a FAVU VUT.