plakát: Isabela Grosseová a absolventi/ky ATD FaVU v Brně: Kombinace citlivostí

Referenční výstava absolventek a absolventů Ateliéru tělového designu v období působení Lenky Klodové a Karolíny Kohoutkové, projektově vedená Isabelou Grosseovou.

Ateliér Tělového designu vznikl v roce 1998 z iniciativy tehdejšího děkana Tomáše Rullera a byl do roku 2010 veden umělkyní Janou Prekovou. Jeho druhá éra, kdy ateliér pedagogicky vedou Lenka Klodová a Karolína Kohoutková, již tedy trvá přes deset let. 

Výstavou Kombinace citlivostí bychom chtěly zpřítomnit osobnosti, které ateliér v období pedagogického působení Lenky Klodové a Karolíny Kohoutkové tvoří a tvořily, a také vyvolat některé z procesů, které tehdy v ateliéru probíhaly. 

„Podobně jako když na sebe necháme působit umělecké dílo tam, kde se s ním setkáme, a poté odcházíme například domů, něco v nás zůstává. Podobně je to se studiem a pobýváním v ateliéru na umělecké škole. I tato doba má svoji setrvačnost a často nás na celý život nějak změní. V čem ale? 

Výstava nám poslouží k tomu, podívat se na některé naše poznatky znovu, v odstupu času, společně se svědkyněmi zárodků těchto myšlenek.“ Isabela Grosseová

 

vystavující: Barbora Benčíková, Erika Bezarova, Natália Bobáková, Kristýna Coufalová, Nikol Čížek Uxová, Petra Daneková, Luki Essender, Tereza Froncová, Kateřina Horáčková, Sabina Chrastilová, Pavla Kantorová, Zuzana Kleinerová, Monika Kojetská, Vendula Kolářová, Zuzana Krausová, Naďa Mačálová, Nina Mikušková, Hana Němečková, Kristýna Nytrová, Kača Olivová, Martina Pavelková, Markéta Polcarová, Kristína Reissová, Nela Richterová, Petra Růžičková, Barbora Smékalová, Barbora Trnková, Adéla Venturová, Klára Volková

kurátorka: Isabela Groseová

 

Galerii města Blanska provozuje KSmB, výstava se uskuteční za finanční podpory MKČR a FAVU VUT.