Srdečně Vás zveme na pražskou premiéru performativní konzultace Avatar Zet, která proběhne v neděli 1. prosince 2019 od 19:00 v divadle Studio Hrdinů, Veletržní Palác, Dukelských hrdinů 47, Praha 7 – Holešovice, 170 00, Praha.  

 

Avatar Zet je živá akce/představení zabývající se podstatou výzkumu pozůstalosti umělce Miloše Zeta (1920–1995). 

 

Účinkují: Hynek Alt, Sára Märcová, Vítek Maštalíř, Jiří Skála, Martin Zet

Moderátor: Jen Kratochvil

Koncept: Hynek Alt, Martin Zet

Členové pracovní skupiny: Hynek Alt, Vojtěch Märc, Zuzana Krisková, Jiří Skála, Martin Zet

Vývojář softwaru: Michal Pustějovský

Kamera: Antonín Jirát 

Grafický design: Štěpán Marko

 

Avatar Zet navazuje na výzkumu pozůstalosti českého umělce Miloše Zet, který vznikl ze snahy emancipovat dílo Miloše Zeta od období 50. až 80. let, a tím ho myšlenkově odpoutat od své asociace s budováním socialismu, neboť bylo často prezentované ve zjednodušujících ideologických schématech. Vybraní moderátoři/moderátorky v dialogu s členy pracovní skupiny debatují o tématech vycházejících z předešlého výzkumu. Debata se odehrává v civilní scénografii a její post produkovaná verze, při níž jsou hlavy debatujících nahrazeny 3D modely soch Miloše Zeta, je v reálném čase promítána. Sochy, jakými jsou například Mládí (1963), Noční přechod (1968) a Klement Gottwald (1956), tím získávají hlas a vytváří tak na pódiu sousoší, které se snaží dohodnout o svém vlastním významu.

 

Avatar Zet je preambulí série veřejných programů nazvaných čas objektu, který v sezóně 2019/2020 uvádí galerie lítost ve spolupráci s Trafó Gallery, Budapešť a Photoport, Bratislava. Tento veřejný program vznikl jako spolupráce mezi Lucie Drdova Gallery a lítost

 

Avatar Zet vznikl s laskavou podporou Nadace a Centrum pro současné umění Praha, GESTOR – ochranný svaz autorský, Artyčok.TV, PLATO Ostrava , Studio Hrdinů a KEY PROMOTION .

 

Předprodej: zde 

 

Pro více informací, včetně biografie členů pracovní skupiny navštivte naše webové stránky zde