Beauty is how objects end  

Dont Panic!

Nepanikařte! Zdá se, že lidstvo si začíná uvědomovat důsledky vlastního chování, ale místo toho aby se dostavila katarze, přichází nové spotřební řešení. Vždycky si můžete koupit něco nového, nové auto, nový dům, nový život. Stará věc se přeci může vyhodit, nebo řekneme-li to korektně "zrecyklovat". Nelíbí se vám už život na Zemi? Můžete zemřít na Marsu. Samozřejmě, pokud na to máte prostředky.

Dílo skupiny Duna, Beauty is how objects end se propojuje s kamapaní Dont Panic!, která probíhá souběžně na Billboart Gallery v Ústí nad LabemSérie vytváří, skrze reklamní estetiku a brand černého loga recyklace, kampaň "tajemné" společnosti, která vede futuristickou neopropagandu a slibuje nový život na Marsu. Společnost buduje naivní představu kolonizace Marsu a přivlastnění si kosmického prostoru. Claim: "Cesta na Mars by měla stát tolik, co váš rodinný dům", je doslovný, protože cesta pozemšťanů na rudou planetu, stála Zemi poslední zdroje surovin. 

DUNA

Duna je skupinový projekt, ve kterém se zaměřujeme na problematiku vztahů mezi živými organismy a jejich prostředím, společenských vztahů a globálních problémů antropocénu. V naší dosavadní tvorbě nám je inspirací jak realita, kterou sami prožíváme včetně té ​ augumentovane, prolínající se spekulativně až do žánru sci-fi s prvky mystifikace a nadsázky.

Umělecká skupina DUNA:

Lenka Balounová, Ladislav Kyllar, František Svatoš