Virtuální rekonstrukce výstavy počítačem generovaných grafik, kterou v roce 1968 uspořádal v Domě umění města Brna kurátor a umělec Jiří Valoch.

 

Computer Graphic Re-visited

3. – 6. 10. 2017

vstupní hala Domu umění města Brna

Vernisáž: čtvrtek 5. 10. 2017, 17.00 

 

\

Výstava Computer Graphic byla jednou z prvních výstav počítačového umění vůbec a první výstavou umění tvořeného počítačem v tzv. Východním bloku. Při rekonstrukci výstavy kombinujeme technologii plně imerzivní virtuální reality s archivními materiály (fotografie, dokumenty aj.). V 3D modelu dobového architektonického prostoru výstavy simulujeme zážitek vernisáže výstavy přímo na místě činu, ve vstupní hale Domu umění města Brna.

Projekt patří mezi tzv. ´remembering exhibitions´. Jedná se o poctu avantgardnímu počinu Jiřího Valocha a současně o experiment z oblasti digital humanities, kdy high-tech nástroje jsou využity v rámci kunsthistorického výzkumu.

 

Výstava je součástí programu mezinárodní konference věnované historii a filozofii computingu HaPoC4 (http://www.hapoc.org/hapoc4), kterou ve dnech 4. – 7. 10. 2017 bude hostit Masarykova univerzita.

 

Koncepce a realizace: Jana Horáková a Jiří Mucha

 

\

Virtuální výstavu můžete v hale Domu umění navštívit od úterý 3. 10. do pátku 6. 10., mezi 10.00 – 18.00 hod. V úterý 4. 10. jsou výstavy v Domě umění z technických důvodů otevřeny jen do 16 hodin.

\\

Program vernisáže ve čtvrtek 5. 10. 2017:

přednáška Friedera Nakeho za přítomnosti Jiřího Valocha

návštěva virtuální vernisáže výstavy a představení koncepce a technického řešení projektu

Dům umění
Malinovského nám. 2, Brno
Otevřeno: út – ne 10 – 18 h