Čtyři patra umění

Čtyři patra umění! Ve čtvrtek 24. 9. v 18:00 proběhnou čtyři vernisáže k výstavám Jiřího Hilmara, Petra Stanického, Vladimíra Preclíka a Dalibora Bači. Spolu s vernisážemi se uskuteční i dernisáž stálé expozice Proměny obrazu / obrazy proměn, která se uzavře 27. 9.

 

Čtyři vernisáže:

 

Jiří Hilmar | Nalézat ztracenou rovnováhu
25. 9. 2020 – 28. 2. 2021
Výstava se zaměří na doposud nepříliš často vystavovanou část umělcova díla, která začala vznikat počátkem 80. let. Jde o dřevěné objekty, reliéfy a instalace, v nichž se umělec soustředí na problematiku přírody a jejího ohrožení ze strany technické civilizace.

 

Petr Stanický | Jiný prostor
25. 9. 2020 – 6. 12. 2020
Petr Stanický se sklem pracuje jako architekt. Jeho díla jsou specifická a působí na lidské smysly a emoce. Ve své práci chová jako technik – konstruuje a často kombinuje materiály, přesto sklu nechává jeho přirozené opticko-estetické vlastnosti.

 

Vladimír Preclík | Nekousavě kousati – Dar Vladimíra Preclíka Královéhradeckému kraji
25. 6. 2020 – 22. 5. 2022
Výstava je koncipovaná jako retrospektivní přehlídka své tvorby od barokního zlaceného rámu a raných portrétů české avantgardy až po divácky atraktivní a radikálně barevná díla z posledních let, která společně tvoří pestrý kaleidoskop světa tohoto jedinečného sochaře s kořeny v královéhradeckém regionu.

 

Dalibor Bača | Za kulisou
12. 5. 2020 – 31. 3. 2021
Intervence sestává z fyzické architektury, komory zaklesnuté do vstupní haly galerie a performativních pobytů umělce v této komoře. V průběhu devíti měsíců stráví umělec v této tmavé a zvukově izolované komoře, vybavené pouze lůžkem a sociálním zařízením, tři týdenní pobyty oproštěn od konzumace jídla, jakož i zpráv z vnějšího světa včetně lidského kontaktu, médií a sociálních sítí.

 

Dernisáž stálé expozice:

 

Proměny obrazu / obrazy proměn
25. 11. 2016 – 27. 9. 2020
Proměny obrazu sledují pestrý a mnohotvárný vývoj českého výtvarného umění od přelomu 19. a 20. století až po tvorbu současných umělců. Obrazy proměn ukazují ve čtyřech tematických celcích, jak se s moderními uměleckými názory vyvíjela tradiční témata výtvarného umění: tvář, krajina, zátiší a figura.

 

Vstup zdarma.

 

Partneři galerie: Ministerstvo kultury České republiky, Fond na podporu umenia a Královéhradecký kraj
Mediální partneři: Hradecká Drbna, ArtMap, artalk.cz, jlbjlt.net, Cetris

 
https://www.galeriehk.cz/
Facebook event