Vernisáž: Dana Ledl - Myokard, Jakub Sýkora

NOVÝ ROK, NOVÉ UMĚNÍ – přijďte předposlední lednové pondělí na zahájení nových výstav v prostoru sdílené kanceláře Pracovna.

Vstup zdarma 

►JAKUB SÝKORA
23.1. – 5.5 2017 – prostor sdílené kanceláře

Absolvoval jodelinstitut v bavorském Grünsteimu (2004-2006) a pražskou Akademii výtvarných umění (2006–2012, ateliér Nová média II Veroniky Bromové, ateliér Malba I Jiřího Sopka). V roce 2010 půl roku studijně pobýval na Satakunta University of Applied Sciences v Kankaanpää (Finsko). 

V roce 2013 obdržel Cenu Jana Zrzavého pro mladé české a francouzské umělce pracující v Bretani, v roce 2014 se stal finalistou Ceny kritiky pro mladou malbu s přesahy a v roce 2016 nebyl oceněn vůbec. Práce autora byly zastoupeny například na projektech Absolventi vídeňské a pražské akademie (Centrum Egona Schieleho, Český Krumlov, 2014), Farben (Gekkau, Řím, 2015) nebo Černý koně (Richard Adam Gallery, Brno, 2015).

***

V Pracovně představí výstavu s názvem: „Screensaver na procházce“, která zahrnuje převážně abstraktní obrazy z posledních let. Vystaveny nebudou zejména teppichy z let 1930-1971 ani krtek (volané číslo neexistuje).

http://jakub-sykora.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
► DANA LEDL a.k.a. MYOKARD
23.1. – 3.3. 2017 – prostor kavárny

Dana Ledl tvoří pod jménem MYOKARD. Ilustrátorka a grafická designérka. Její práce, vycházející původně z kresleného deníku, zachycují osobní pohled na svět – co vidí, zaslechne, miluje i nenávidí …

***

Jako grafická designérka pracovala pro nejrůznější reklamní agentury, v současné době si užívá svobody práce na volné noze.
Miluje sarkasmus a (naneštěstí) ví, jak ho použít … věří v karmu, čistou lásku, světový mír a jiné nadpozemské bláboly.
Nenávidí televizi, idioty a červenou řepu.
Je matkou, a to jí přináší radost.

***

V Pracovně představí výběr svých děl z let 2013 – 2016, jedná o signované digitalní tisky, které Dana tiskne v limitovaných edicích na fine art papír.

* vybrané tisky k dostání přímo na místě * ostatní na dotaz *

http://www.myokard.cz

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

► KONCERT 

> 19:00 Hochstapler (AUS)

Projekt, který je tvořen dvojicí MC Hoch a DJ Stapler k vám přiveze z tyrolského Kohl-Schnurlosu notnou dávku deep-knödel beatů. 

> 19:40 Ex-handed (CZ)

Dvě třetiny dnes již spící kapely LeftHanded (http://bandzone.cz/lefthanded) – Jan Melichar a Tereza Janoušková se momentálně pohybují v experimentálních vodách. Kombinace jemné elektroniky a syntezátoru, looperů, syrového beatboxu, zpěvu a notné dávky improvizace zaručuje, že jak posluchač, tak sami interpreti mohou být mnohdy překvapeni z výsledku. 
Vzhledem ke studijnímu pobytu Jana Melichara na americké University of Massachusetts i trvalému pobytu Terezy Janouškové ve Španělsku, bývá pouze vyjímečně možnost tuto kapelu slyšet naživo v Čechách, proto tuto šanci nepropásněte!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

► kurátor: Jana Gajová
► za grafiku děkujeme Myokard a Jakub Sýkora ♥ 
► obě výstavy jsou prodejné 

Pracovna
Vlkova 628/36
Praha 3 – Žižkov
pondělí – pátek 8 – 22:00
www.pracovna.cz
www.facebook.com/Pracovna

* TĚŠÍME SE *