XY_Prilucik_Donor

David Přílučík: donor

Galerie XY a XY-1

výstava 15. 11. – 31. 12. 2018
vernisáž: 14. 11. 2018, 18:00
kurátorka: Marie Meixnerová

 

Výstavní projekt donor  zkoumá a aktivuje komplexitu vztahů, které vznikají při utváření a re-distribuci  vlastnictví a směnných mechanismů v oblasti energetických zdrojů.

V kontextu výstavního provozu galerie a umělecké praxe tak zviditelňuje procesy, které jsme skrze jejich  zdánlivou danost mohli chápat jako neutrální.

Výstava probíhá ve spolupráci s PAF Olomouc jako součást programu 17. ročníku Přehlídky filmové animace a současného umění PAF Olomouc. 

 

David Přílučík (*1991) je absolventem pražské Akademie výtvarných umění. Během tamního studia prošel ateliéry Jiřího Lindovského, Tomáše Vaňka, Ruth Noack a Simona Waschmutha. Dále byl na stáži v Izraeli – konkrétně na Bezalel Academy of Arts and Design. Je členem Ateliéru bez vedoucího a spolku Artyčok TV. Jeho práce byly vystaveny v ČR i v několika dalších zemích (USA, Izrael, Německo, Rusko, Maďarsko). Ve své současné práci reflektuje a spoluutváří vztahy a situace, které formují naši sociální, kulturní a politickou danost. Se svým videem – nazvaným Blind Bidding – Přílučík vyhrál hlavní cenu soutěže Jiné Vize CZ na 16. Přehlídce filmové animace a současného umění PAF Olomouc.

 

FB událost

www.xyolomouc.com

Vstup zdarma