Michal Ajvaz

Ve čtvrtek 9. června od 19 hodin proběhne v PLATO debata s Michalem Ajvazem, s předním českým prozaikem bude rozmlouvat Tomáš Glanc. 

O literární tvorbě Pavla Pepperštejna, o fantazmatech vyrůstajících z důvěrně známých jednotlivostí, o hranici, za kterou začínají změněné stavy vědomí. O těchto a dalších tématech budou spolu rozmlouvat kurátor Tomáš Glanc a přední český prozaik Michal Ajvaz. Toho nespojují s autorem výstavy Memory is over pouze ruské kořeny, ale také zájem o radikální obraznost, s jejíž pomocí nás oba umělci provádějí literárními světy, které (své fikčnosti navzdory) zprostředkovávají zásadní zkušenost naší přítomnosti a každodennosti.

Přednáškou pokračuje volný cyklus Hlava umělce.

Více informací naleznete na webu PLATO a na Facebooku.

Debata s Michalem Ajvazem
Multifunkční aula Gong
čtvrtek 9. června od 19 hodin
vstupné 30 Kč

———————————————————

Michal Ajvaz (*1949, Praha) je český básník a prozaik, jehož knihy se řadí k hravé literární fantastice plné symbolů. První kniha mu vyšla až ve čtyřiceti letech, přestože píše v různých intervalech už od patnácti let. Za svou novelu Lucemburská zahrada získal v roce 2012 ocenění Magnesie Litera. Jeho knihy vyšly v japonském, italském, chorvatském, francouzském, makedonském, norském, ruském či anglickém překladu.