Otevření výstavy D’epog: Sýýýr a druhá živá intervence D’epog: Hlava II.: 13. 7. 2021 18:00 – 21:00

 

Opening of the D’epog: Cheeeeeese exhibition and the second live performance D’epog: Hlava II.

 

„TY JSI OPRAVDU OHYZDNÉ,“ ŘÍKALY DIVOKÉ KACHNY, „ALE TO JE NÁM JEDNO, JENOM KDYŽ SE NEPŘIŽENÍŠ DO NAŠÍ RODINY!“ UBOŽÁTKO ANI NENAPADLO MYSLIT NA SŇATEK, JENOM KDYŽ SMĚLO LEŽET V RÁKOSÍ A NAPÍT SE OBČAS BAHNITÉ VODY.

 

Performativní skupina D’epog na své první výstavě buduje atmosférickou instalaci založenou na principu divadelního depozitáře i fotostudia. Tu zaplní haraburdím a maketami lidství, připravenými hostit i konzumovat své uživatele, a umožnit jim tak zabydlet potenciální narativy a nasměrovat jejich pohled. V průběhu projektu se galerie terraformuje, vybuchuje a vypařuje prostřednictvím několika od sebe navzájem odlišných performancí.

 

Akce proběhne v souladu se současnými hygienickými nařízeními. Zároveň s performance probíhají i vernisáže v ostatních podlažích FUTURA, tříhodinová performance je tedy koncipovaná tak, aby z ní návštěvníci mohli volně přicházet a odcházet.

 

Vystavující / Artist: D’epog

Kurátor / Curator: Lukas Hofmann

Koncept / Concept: Vojtěch Novák, Lucia Repašská, Matyáš Dlab

Architektura výstavy / Architecture: Matěj Sýkora

Technická spolupráce / Technical Assistance: Roman Mach

Performance Hlava I. – III.: Radim Chyba, Zdeněk Polák, Janet Prokešová, Zuzana Smutková, Magdalena Straková

 

Činnost D’EPOG, z.s. se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR. Statutární město Brno finančně podporuje D’EPOG, z.s.