Výstavou Sylvy Francové – Diváci vstoupíme do rodinného prostředí, k emocím a prožitkům za pomoci časosběrných fotografií a videí. V Galerii Chodovská tvrz se nám tak aspoň na chvíli pootevřou dveře autentického světa dětství.

Výtvarnice Sylva Francová pracuje především s fotografií a videem. Její umělecké projekty jsou většinou časosběrnými sondami do různorodých sociálních skupin a prostředí. Více než o objektivní dokument pozorovaného jde ale Sylvě Francové o zviditelnění každodenních, často už nevnímaných, jemných emocí okolí.
Jak sama autorka říká: Fascinuje mě zaujetí malých dětí příběhem, pohádkou, ocitnutí se v jiné realitě. Fotím své dcery při sledování pohádek (a průběžně také fotím či natáčím i děti svých přátel, známých, příbuzných) a zaznamenávám v sekvencích drobné proměny tváří a jejich vnitřní svět. Děti neskrývají své emoce, je na nich velmi dobře vidět jejich prožívání, to, jak se ocitají uvnitř příběhu a jak jsou jakoby v transu, televize (nebo jiné zobrazující médium) jim v tu chvíli nahrazuje celý svět a nemůžou se odtrhnout.