Umělecká skupina Kreativer Scheißefall existuje od roku 2017. Vznikla z potřeby vzájemné duševní terapie v důsledku sdíleného pocitu nejistoty v ateliérovém prostředí (tady to máš). Útočištěm skupiny je prvorepubliková vila s veverkami v oboře a s kuřetem v troubě. Doposud se neprezentovala veřejně. Výstava Dron s kosou je její první oficiální prezentace. Vystavuje samu sebe a odmítá komunikovat s okolím přímo. Nabízí uchopitelnost prostřednictvím struktur vnitřního fungování. Pochopení tkví v míře divákovy empatie. Smrt racionalitě!

 

Je to hermeticky uzavřená buňka s pevnou membránou, která se rozpíná a tvaruje vlastní vůlí, nikoliv tlakem okolí. Exteriér je flexibilní. Interiér je konstantní. Nasává do sebe nekontrolovatelný, bizarní random chaos internetu, vědomě s ním zachází a rozvíjí spontánní obrazy pochopitelné pouze pro ni samotnou. Bere do hry vlastní zážitky, zkušenosti a asociace. Navenek je ráda záhadná, udržuje si podezřelou tvář, která nabádá k tajemnému zájmu okolních subjektů.

 

Skupina se rozhodla mystifikovat skryté vztahy. Reflektuje jejich složitost a zároveň je sama obrazem doplňujících se protikladů, komplementarity čtyř subjektů tvořících jádro buňky – bytostné Já. Žije v subjektivním nekonceptu. Touží po jednotě.

 

Výstava Dron s kosou vzešla z popudu dědečka hříbečka (díky) jako spontánní myšlenková asociace. Je to, co to je. Součástí výstavy jsou zhmotněné společné představy, které si zachovaly svou původní podobu – například Dron s kosou, Kulatá peřina, Autoportréty s obrazovým varováním z cigaretových krabiček. A metodou zábavy je skupina vyobrazuje pomocí prostředků, které s oblibou a láskou ovládá. Nejen Kulatou peřinou skupina Kreativer Scheißefall poukazuje na důležitost prožitků ze setkávání, které upřednostňuje před jejich ztvárněním.

 

We are one

Čtverec, takže kruh

Nejsme už hotoví?

Protékáme se, ještě jsme stále v procesu

 

V rámci vernisáže si pro vás skupina Kreativer Scheißefall připravila virtuální párty Čau, nemáš cígo? se speciálním programem. Začíná 20. 4. 2021 v 19:00 >>zde<<.  

 

Pro doprovodný program sledujte facebook Galerie Umakart a instagram @umakartgallery.