Koncepce výstavy a doprovodných programů vzniká ve spolupráci s Deutsche Hygiene-Museum v Drážďanech, které představuje otevřené diskuzní fórum pro všechny, kteří se zajímají o kulturní, sociální a vědecké proměny společnosti začátku 21. století. Veřejný sál Hraničář má totožnou vizi stát se centrem či domem kultury, jež přispěje k obohacení místní komunity i širší veřejnosti. Spolupráce mezi institucemi probíhá v otevřeném dialogu a propojením tématických výstav, z nichž první se věnuje otázce módy a současného umění s důrazem na fast fashion.

Galerie Hraničář, rozšířená o další dvě patra, se v následujících pěti měsících částečně promění v opuštěný obchod neznámého obchodního řetězce. Artefakty současných umělců prostor částečně oživují a využívají. Divákovi k uchopení jednotlivých projektů i celé koncepce výstavy bude napomáhat magazín, který svým zpracováním připomíná módní časopis. 

Výstavu bude oživovat nabitý doprovodný program komentovaných přednášek, veřejných diskusí s moderátorem, animací pro školy, workshopů, vybraných filmových projekcí, koncertů a divadla. 

Vystavující umělci / Artists
Ninna Berger, Romana Drdová, Guðlaug Mía Eyþórsdóttir, Juliana Höschlová, Adam Chmiel, Barbora Kleinhamplová, Jan C. Löbl, Štefan Pecko, Iva Polanecká, Dorota Sadovská, Michaela Spružinová, Marek Šefrna, Nik Timková, Ivana Zochová, měsíční intervence / monthly intervention : Lu Jindrák Skřivánková, Markéta Kinterová, David Krňanský, Marie Hladíková

Autor koncepce projektu / Concept
Richard Loskot

Kurátorský tým / Václav Janoščík, Martina Johnová, Tereza Chaloupková
Architekt výstavy /Tomáš Petermann