“Poslední dva roky jsem se snažil odpoutat od toho, co jsem delal v minulosti, neboť jsem deset let věnoval hudebním objektům, které byly v lednu 2011 vystaveny v DOXu.

Pracoval jsem s kolážemi z různých materiálů, a bylo to dané také tím, že jsem se přestěhoval do nového ateliéru, v jehož sousedství je tiskárna. Tiskařské nepodarky značně definovaly cestu, po níž se stále ubírám. Koláže jsem silně domalovával a když jsem o nich hovořil s kurátorem *Otto M. Urban**em*, říkal mi že na něj působí jako výbuchy. Přeneseně i jako výbuchy tvůrčí energie. Od toho je tedy odvozen název výstavy – Explosive.
Začlenil jsem do obrazů i reklamní fotografie, které samy o sobě nesou tuny photoshopového makeupu, ale také se starými fotkami z mého archivu. Fotografiemi jsem doplňoval malované hudební frekvence – inspirované grafickým záznamem hudby.

Později jsem začal lepit fotky přímo do živé malby a to jsou věci jako Independent day, nebo Glamour and War, které jsem míchal jak v televizních novinách – zprávy ze světa módy se zprávami z válek. Na to navazují i moje nejnovější věci, které jsou spjaty s novou tvůrčí periodou … kde lidé kráčí či plují po mořích s ropnými skvrnami a vše hoří. Je to hodně apokalyptické, ale přitom to má v sobě i černý humor. Je to můj příspěvek k očekávanému konci světa 21.12. 2012. Za svůj život jsem myslím podobná data zažil nejméně dvě. Takže já vlastně konec světa nečekám, připadá mi, že je permanentní.

V rámci výstavy budou vystaveny i dva designové nástroje, na které budu mít při zahájení performanci.”