Srdečně vás zveme jménem Spolku Planeta Chaos z.s. a v rámci celoročního výstavního programu Galerie Kabinet Chaos,
na listopadovou vernisáž do alternativního výstavního prostoru Chaos Box ve Stříteži u Poličky.

Na zahájení společného výstavního projektu fotografky Bet Orten a sochaře Matěje Hájka s názvem FRAGILITY.

Matěj Hájek je absolventem pražské Akademie výtvarných umění z roku 2010 (sochařský ateliér Jaroslava Róny). Je původním a zakládajícím členem umělecké, aktivistické skupiny Ztohoven. Aktivity této umělecké skupiny významě přesahují její lokální působení, a je tak silně etablovaná na mezinárodní umělecké scéně. Tvorba Matěje Hájka zabírá širokou škálu výrazových prostředků, klasickými sochařskými technikami počínaje, krajinnou tvorbou konče, a zasahuje až do architektonických disciplín. Je též spoluautorem několika landartových projektů, za které byl mimo jiné oceněn cenou Gran Prix architektů za rok 2012.

Tvorba Bet Orten se pohybuje na pomezí módní fotografie a zároveň splňuje i teze současného umění. Její tvorba vykazuje prvky dekadedence a přesto, že dokumentuje současný design, výjevy jakoby se nacházeli za hranou, na konci světa. Ve svých fotografiích pracuje se sochařskými objemy, tvary látek a účesů jsou antické a barokní zároveň. Absolvovala London College of Fashion a působila v New Yorku jako asistentka slavného módního fotografa Stevena Kleina. V roce 2012 byla oceněna Czech Grand Design, cenou Fotograf roku. V době vernisáže již bude čerstvou maminkou.

Hájek & Orten často používají nezvyklé technologické postupy v kombinaci s klasickými technikami. Typickým znakem jejich prací je nečekané kombinování materiálů a symbolistní vyznění volených motivů. Fascinující kombinování obou disciplín (fotografie a sochařiny), tak přináší na uměleckou scénu zcela nový a ojedinělý přístup. Tím spíš, že se jedná o partnerskou autorskou dvojci, muže a ženu. 

Těšíme se na setkání s Vámi u Nás! Mimo jiné si na pozemku usedlosti Chaos můžete projít krásný labyrint z dílny Asol, nebo strávit čas v naší malé „přírodní rezervaci“. Baví nás systém: „Děti si hrají, rodiče se baví“. Tento sen se může u nás stát skutečností. Teple se oblečte a chvíli pobuďte s námi a s listopadovými umělci. Tato setkání mají sloužit ke vzájemnému otevírání nových obzorů, skrze vizuální umění a setkávání se v krásném přírodním místě.

Galerie Kabinet Chaos Střítež 68, Polička, 57201. Otevřeno máme v den vernisáže, po domluvě, nebo v neděli vždy od 13 – 18h. Kontakt: verbrom@gmail.com, 602315215, web: www.planeta-chaos.cz, FB: Galerie Kabinet Střítež, Artmap: www.artmap.cz, Galerie Kabinet Chaos.
Za podporu celoročního výstavního programu děkujeme MKČR, městu Polička a soukromým subjektům.