Zveme na uvedení nové videoprojekce v rámci projektu Forget Heritage. Součástí programu bude koncert kapely Dynamic Muffins.

 

Monumentální dílo výtvarníka Miroslava Houry zdobící někdejší fasádu ústeckého magistrátu pokrývá plochu 450 m² a jedná se tak o největší mozaiku v Evropě. Unikátní je také vznik samotné mozaiky. Autor musel jednotlivé výjevy kreslit v poměru jedna ku jedné a práce mu zabrala téměř čtyři měsíce. Vlivem politických okolností také mozaika prošla úpravami, kterých si málokdo na první pohled všimne. Hourovu mozaiku završují letící holubice a postavy dětí.

  

Autorka Vanda Michalská se rozhodla požádat děti z Krásného Března, aby ukázaly, kde v jejich okolí je jejich pomyslná zeď magistrátu a jaký příběh o vysvobození a vítězství by zvolily ony. Pod jejím vedením vznikl workshop, během kterého se děti seznámily s příběhem mozaiky a zareagovali svoji vlastní verzí výzdoby veřejného prostoru.

   

Vanda Michalská je absolventkou Akademie výtvarných umění v Praze a věnuje se novým médiím. Dlouhodobě se angažuje v edukaci v oblasti krátkého filmu a multimédií. Spolupracovala například na workshopech pro děti s Libuší – ekologickým a kulturním centrem v Janově. Je jednou z členek tvůrčího kolektivu Speed Date.