PŘÍSTŘEŠÍ

10. ročník Fotofestivalu Uničov představí různorodý (a mnohdy extrémní) vztah jednotlivce k prostoru, ve kterém žije a k architektuře, kterou obývá.

 

Jaké životní přístřeší volíme; pod jakým jsme nuceni přežívat? Jak toto prostředí přizpůsobujeme svým potřebám; jak toto prostředí utváří náš život? A kde nacházíme sebe samého; kde nacházíme klid a bezpečí k vnitřnímu usebrání – v cizí zemi, na pouti do neznáma, v hotelovém pokoji, na zahrádce za městem nebo na úpatí skal?

 

Téma hledání životního přístřeší je na festivalu reprezentováno nejen fotografickým médiem, ale i malbou, objekty, instalacemi, filmovými projekcemi a přednáškami.

 

Participující: Jan Blažej, Robert Buček, Milan Bureš, Libor Fojtík, Pavel Hála, Tomáš Heřmánek, Thea Chatrná, Tomáš Mleinek, Tomáš Pospěch a další

 

PROGRAM & PRŮBĚH FESTIVALU

Festivalový víkend je koncipována formou dvou organizovaných procházek zahrnujících vernisáže i další program (pátek od 17 h, sobota po obědě) a dvou komentovaných procházek (sobota od 10 h, neděle od 14 h).

 

Některé festivalové výstavy budou k vidění až do neděle 30. 8.

 

Ke konci srpna plánujeme ještě jednu komentovanou procházku.

 

Kompletní program brzy zveřejníme.

 

UBYTOVÁNÍ

Místní internát 250 Kč osoba/noc. Jinak ve spacáku vevnitř a nebo ve stanu/pod širákem na zahradě. Napište nám, ať víme, s čím počítat.

 

Festival je zaměřený na současnou fotografii a její přesahy. Od roku 2011 se vyvinul v každoroční víkendové setkání propojující různorodé žánry a umělecké jazyky.

 

DĚKUJEME městu Uničov za podporu!