František Skála

FRANTIŠEK SKÁLA / DVA ROKY PRÁZDNIN

26. 2. – 9. 5. 2020, Fait Gallery

Kurátor: Miroslav Ambroz

František Skála, známý převážně svými materiálovými objekty a instalacemi, prezentuje tentokrát svoji malířskou tvorbu vzniklou během dvouletého pobytu na pustém ostrově. Své náměty a inspiraci Skála čerpal z mytologie i stylu maleb původních obyvatel. Figurální plátna nestandardních tvarů a pestrých barev, společně s objekty různých rozměrů, zobrazují sny, vize, vzpomínky a další témata.

 

OLGA KARLÍKOVÁ / NAD RÁNEM

26. 2. – 9. 5. 2020, Fait Gallery MEM

Kurátorka: Denisa Kujelová

Zájem o záznam přírodních zvuků a rytmů spojuje Olgu Karlíkovou s kontextem konceptuálních autorů experimentální hudby, kteří se zajímali o propojení tónů a výtvarného gesta. Ve výstavním projektu jsou prezentovány záznamy ptačích zpěvů z početného, systematicky vznikajícího souboru kreseb společně v kombinaci s jejich pravděpodobnými předlohami v dohledaných nahrávkách zpěvů konkrétních ptáků.

 

MINAMI NISHINAGA / I’LL GIVE BROWNIE POINTS TO SOMETHING LIKE ČERT 180 G, LOUPÁK PES 60 G, OR PERHAPS BEZ OMÁČKY

26. 2. – 9. 5. 2020, Fait Gallery Preview

Kurátorka: Tímea Vitázková

Název výstavy odkazuje ke všedním momentům, které kvůli jejich subtilnosti a „nepatrnosti“ málokdy zaznamenáváme nebo lehko přehlížíme. Skrze osm mikropohádek o imaginárních dialozích mezi subjekty a objekty můžeme naslouchat zvučení nově uvědomělých předmětů a přemýšlet, jak moc je důležité, aby na nás ostatní mysleli a cenili si nás.