Loňský absolvent Fakulty výtvarných umění v Brně, řečeno s nadsázkou objev tehdejšího roku, držitel Ceny děkana, neobroušený diamant a umělec bez ambic, představí v galerii Tvar, po téměř ročním putování exotikou, svůj nový, doposud neprezentovaný projekt.
Málokterá práce nás v minulém roce dokázala nadchnout právě tak, jako ta Františkova. Video s názvem Maso, kosti, zbytečnosti, ve kterém se snoubí prosté záběry autorova běžného života s jeho vlastním komentářem, nepostrádajícím důvtip ani vtip, dohromady tvoří ryzí autentickou výpověď. Záznam autorova životního postoje, osobní filosofie, promlouvá o nekonformním způsobu nahlížení na svět skrze okýnko maringotky, s věčnou touhou po dálkách a nekončícím obzoru, po další nespoutané jízdě.
Podobné znaky vykazuje i Františkův nový počin s názvem Nuda je když se looser začne brát vážně, aneb začněte počítat s nulou. Hledání uplatnění, svého místa ve světe, ve společnosti, rozcestník a s ním dilema volby směru. Práce pojednávající o nudě, hledání, střízlivosti a plastových oknech. To vše a možná ještě víc.

Všichni jste srdečně zváni.

Za TVAR,

Julia Gryboś a Barbora Zentková